Wetmedic

Przygotowanie do operacji u psa i kota w przychodni Wetmedic jest procedurą stałą, w związku z tym dotyczy każdego pacjenta, u którego przeprowadzamy zabieg chirurgiczny.

1. Przygotowanie do operacji u psa i kota-wizyta przeglądowa połączona z badaniem krwi.

Zanim umówisz swojego pupila na operację w Wetmedic wybierz się z nim najpierw na wizytę do lekarza internisty. Najlepiej będzie, jeśli umówisz się rano, bo zwierzak nie może jeść 8 godzin przed pobraniem krwi. W trakcie wizyty lekarz weterynarii zbada zwierzaka i upewni się, że jego stan kliniczny umożliwia przeprowadzenie planowanego zabiegu. Następnie lekarz weterynarii pobierze krew od pacjenta. Wyniki badań zazwyczaj otrzymujemy jeszcze tego samego dnia.

2. Przygotowanie do operacji u psa i kota-wizyta na badanie kardiologiczne.

Umów się na konkretny termin w Wetmedic. Możesz to zrobić podczas wcześniejszej wizyty, lub skontaktować się w tym celu z naszą recepcją. Podczas wizyty lekarz weterynarii zbada układ krążenia Twojego pupila, a także wykona badanie EKG serca. Czasami lekarz weterynarii wykonuje dodatkowo badanie RTG klatki piersiowej– należy być na to przygotowanym, a także echo serca.

Wszystkie te zabiegi to części składowe procedury przygotowanie do operacji u psa i kota.

3. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań lekarz weterynarii klasyfikuje, bądź nie pacjenta do zabiegu chirurgicznego.

Czasami zdarza się, iż wyniki badań są niepokojące może się wówczas zdarzyć, iż lekarz zaleci zwierzakowi odpowiednie leczenie i termin wykonania zabiegu chirurgicznego zostanie przesunięty.

4. Dzień zabiegu chirurgicznego.

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w Wetmedic w godzinach porannych. Jest to uzasadnione tym, że pacjenci lepiej znoszą w tych godzinach anestezjologię. Ponadto po zabiegu zwierzaki zostają w naszym szpitalu, dochodzą do siebie i do tego potrzebują czasu. Pamiętaj, że im dłużej Twój pupil jest pod naszą opieką tym lepiej. Pacjent przyprowadzony na zabieg chirurgiczny musi być na czczo to znaczy, że nie powinien być karmiony przynajmniej 8 godzin przed zabiegiem. 4 godziny przed zabiegiem należy mu także zabrać dostęp do picia. Po przyjściu do przychodni zostaniesz poproszony o podpisanie zgody na przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego u Twojego pupila. Jest to standardowa procedura i nie musisz się jej obawiać. Od tej pory Twój zwierzak pozostaje w naszych rękach.

5. Na samych początku zwierzak trafia w ręce lekarza internisty.

 

Otrzyma tzw premedykację, czyli zastrzyk z leków uspokajających, aby spokojniej zniósł całą procedurę. Następnie założymy mu venflon, czyli dojście dożylne. Zostanie podłączona kroplówka. Dopiero potem zostanie całkowicie znieczulony i trafi w ręce chirurga.

6. Po zabiegu zwierzak trafi do naszego szpitala.

Tutaj będziemy monitorować jego parametry życiowe. Sprawdzać, czy jest bezpieczny. Dopiero po całkowitym wybudzeniu pacjenta skontaktujemy się z Tobą, żebyś zabrał go do domu.

7. Wydawanie pacjenta.

Znowu spotkasz lekarza internistę, który będzie wydawał Twojego pupila. Zazwyczaj jest to inny lekarz, niż ten, którego widziałeś rano. Nasza przychodnia Wetmedic otwarta jest 12 godzin, dlatego zmiany lekarskie następują zazwyczaj w połowie dnia. Przy wydawaniu pacjenta otrzymasz od lekarza dyżurującego wypis, który będzie zawierał wszelkie niezbędne informacje odnośnie zabiegu  i zaleceń związanych z jego wykonaniem. Twój zwierzak zostanie zaopatrzony w specjalny kołnierz, lub kubrak, które mają za zadanie chronić ranę przed ewentualnym wylizaniem/wydrapaniem.

8. Zazwyczaj po zabiegu na tkankach miękkich będziesz musiał przyjść ze zwierzakiem na 3 wizyty pozabiegowe.

Po zabiegu ortopedycznym wizyt jest zazwyczaj więcej, tzn między 7 a 10.

9. Ostatnia wizyta-zdjęcie szwów po zabiegu chirurgicznym odbywa się po 10 dniach.

Także wówczas zwierzakowi można już bezpiecznie zdjąć kubrak/kołnierz. Jeśli masz jakieś wątpliwości, lub dodatkowe pytania nie wahaj się powiedzieć o nich naszemu lekarzowi weterynarii. Ważny jest dla nas Twój spokój i komfort!