Endoskopia zwierząt w Warszawie

Endoskopia dla psa i kota przeprowadzana jest za pomocą specjalnych wzierników, które mogą być miękkie, lub twarde. Na końcu wziernika znajduje się kamerka i światło dzięki czemu możemy obrazować nawet dalekie narządy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.Za pomocą endoskopii u psa i kota możemy przeprowadzać:

  • rhinoskopię – obrazowanie nozdrzy przednich, tylnych;
  • bronchoskopię – obrazowanie dróg oddechowych;
  • gastroskopię – obrazowanie żołądka i początkowego odcinka dwunastnicy;
  • kolonoskopię – obrazowanie prostnicy;
  • otoskopowe – obrazowanie kanału słuchowego.

Endoskopia weterynaryjna w Warszawie

W trakcie endoskopii u psa i kota można pobierać wycinki tkanek do badania, wykonywać wymazy, usuwać nieprawidłowe struktury.

Endoskopia jest metodą mniej inwazyjną niż chirurgia i często niezastąpioną w przypadku trudno dostępnych struktur.

Endoskopia u psa i kota to badanie, dzięki któremu możemy usuwać ciała obce z żołądka, gardła. Bardzo często się zdarza, że szczeniaki połykają różne zabawki, lub przedmioty, które nie nadają się do jedzenia. Dzięki endoskopii możemy łatwo wyjąć je z żołądka szczeniaka.

Możemy także zajrzeć do kanału słuchowego w uchu zwierzaka, żeby rozpoznać stan zapalny, lub także usunąć ciała obce. Bardzo często zdarza się, że do ucha psa dostają się kłosy traw i bardzo jest je trudno usunąć.

U kotów natomiast bardzo często występują polipy w nozdrzach tylnych. Tylko za pomocą endoskopu możemy potwierdzić ich obecność, a także przeprowadzić zabieg ich usunięcia.

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online:

Profesjonalna endoskopia zwierząt Warszawa

W dzisiejszym świecie weterynaryjnym endoskopia stanowi kluczowe narzędzie diagnostyczne, umożliwiające precyzyjną analizę wewnętrznych struktur organizmów zwierząt. Endoskopia zwierząt (Warszawa) to technika, która zdobywa coraz większą popularność i uznanie, umożliwiającą nam dokładną diagnostykę oraz minimalnie inwazyjne interwencje. Zachęcamy do odwiedzenia naszej lecznicy w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub niekorzystnych wyników badań zwierzęcia.

Endoskopia weterynaryjna Warszawa

Endoskopia weterynaryjna (Warszawa) polega na wprowadzeniu cienkiego, giętkiego instrumentu zwanej endoskopem do wnętrza ciała zwierzęcia. Endoskop wyposażony jest w kamerę i źródło światła, co umożliwia nam obrazowanie struktur wewnętrznych na monitorze. To narzędzie pozwala na dokładne zobaczenie stanu narządów, dzięki czemu niemal natychmiast możemy postawić diagnozę. Ze względu na to, że tradycyjne metody diagnostyki, takie jak RTG i USG, mogą nie zawsze dostarczyć precyzyjnych informacji o stanie wewnętrznych organów zwierzęcia, wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię w trakcie badań naszych małych pacjentów. Badanie endoskopowe, po wcześniejszym ustaleniu terminu przeprowadzamy w przypadku diagnostyki chorób układu pokarmowego, oddechowego czy moczowego.

Skuteczna endoskopia dla zwierząt Warszawa

Endoskopia weterynaryjna to nie tylko narzędzie diagnostyczne. To również innowacyjny aparat, który umożliwia nam wykonywanie nisko inwazyjnych zabiegów. Dzięki endoskopii możliwe jest pobieranie próbek tkanek, usuwanie ciał obcych czy nawet przeprowadzanie drobnych operacji bez konieczności dużego nacięcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu skrócony zostaje czas rekonwalescencji zwierzęcia oraz zminimalizowane zostaje ryzyko powikłań. Endoskopia weterynaryjna znajduje zastosowanie w diagnostyce i leczeniu wielu schorzeń.

Poznaj zalety endoskopii weterynaryjnej

Dynamiczny rozwój technologii endoskopowych sprawia, że ta metoda staje się coraz bardziej precyzyjna i wszechstronna. Nowoczesne endoskopy umożliwiają uzyskanie obrazu w wysokiej rozdzielczości, a elastyczność i zdolność do gięcia pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych obszarów. Działania takie są kluczowe zwłaszcza w przypadku małych zwierząt, gdzie dostęp do pewnych obszarów anatomicznych może być utrudniony. Pamiętaj, aby w przypadku wskazań do rozszerzonej diagnostyki umówić się na wizytę i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Dobry weterynarz (Warszawa) podpowie, jak przygotować zwierzę do badania oraz jak zadbać o nie po przebytym zabiegu.