Stomatologia zwierząt w Warszawie

Kojarzymy ją zazwyczaj z usuwaniem kamienia nazębnego.

To tylko jeden z rodzajów zabiegów jakie wykonujemy.

Usuwanie kamienia nazębnego, czyli sanacja jamy ustnej powinien być jedną ze składowych zabiegu stomatologicznego.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg stomatologiczny powinien składać się z kilku części

Dentysta dla zwierząt w Warszawie

Zabieg zawsze wykonujemy w znieczuleniu wziewnym.
W każdym zabiegu stosujemy pełen monitoring ( pulsoksymetr, kapnograf, ciśnieniomierz, monitor)
Anestezjolog czuwa nad bezpieczeństwem każdego pacjenta.
W zabiegu lekarz wykonuje badanie zębów pacjenta i zapisuje wyniki w karcie stomatologicznej.
W przychodni Wetmedic w trakcie zabiegu stomatologicznego u kotów zawsze wykonujemy Rtg punktowe wszystkich zębów.
U psów wykonujemy Rtg punktowe zębów, w których stwierdzamy zmiany chorobowe.
Następnie przeprowadzamy zabieg profilaktyczny sanacji jamy ustnej ( usunięcie kamienia nazębnego)
Wykonujemy zabiegi ratujące zęby (kiretaże, wypełnienia ect), lub ich ekstrakcje.

Wszystkie zabiegi stomatologiczne przeprowadzamy przy użyciu unitu stomatologicznego IM3. Zapewniamy w ten sposób bezpieczeństwo a także małą inwazyjność w przypadku ekstrakcji zębów.

Zabiegi stomatologiczne przeprowadza w przychodni Wetmedic dr Agnieszka Leżańska Pani doktor brała udział w szkoleniach organizowanych przez Europejską Szkołę przy Uniwersytecie w Luksemburgu.
A także w zasadzie we wszystkich kursach i szkoleniach organizowanych przez Sekcję Stomatologiczną Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online:

Stomatologia zwierząt Warszawa – skuteczna ochrona uzębienia

Dbałość o prawidłową higienę uzębienia twojego zwierzęcia jest niezwykle istotna. Wielu właścicieli wykorzystuje w tym celu specjalnie przygotowane smaczki ścierające kamień nazębny bądź szczoteczki i pasty przeznaczone dla zwierząt, regularnie szczotkując zęby czworonoga. Niestety niekiedy dochodzi do sytuacji, gdy profilaktyka jest niewystarczająca i konieczna jest interwencja stomatologiczna. Stomatologia zwierząt (Warszawa) prowadzona w naszej lecznicy obejmuje utrzymanie prawidłowej higieny uzębienia, usuwanie zębów oraz drobne zabiegi. Zapoznaj się z naszą ofertą.  

Zadbaj o uzębienie swojego pupila – stomatologia zwierząt

Właściwa dbałość o zęby zwierzęcia dotyczy zarówno psów, jak i kotów. Nieodpowiednia higiena, indywidualne cechy genetyczne mogą prowadzić do nadmiernego pojawienia się osadu oraz kamienia na płytce nazębnej. Ta natomiast sprzyja rozwojowi bakterii, poprzez które mogą pojawiać się bolesne stany zapalne. Nadmierny osad może powodować znaczny dyskomfort oraz ból podczas jedzenia – w szczególności pokarmów suchych. Musisz wiedzieć, że nieściągany kamień może naruszać dziąsła, osłabiać zęby i prowadzić do konieczności ich usunięcia. To właśnie dlatego cykliczne kontrole i regularne czyszczenie uzębienia jest tak istotne. Nasz weterynarz podczas umówionej konsultacji oceni stan pyska zwierzęcia i podejmie odpowiednie kroki zarówno zabiegowe, jak i profilaktyczne.

Dentysta dla zwierząt Warszawa – bezpieczne zabiegi weterynaryjne

Dbając o bezpieczeństwo twojego zwierzęcia, wszystkie zabiegi stomatologiczne nasz dentysta dla zwierząt (Warszawa) wykonuje pod pełną narkozą. Zanim przejdziemy do wykonania zabiegu, przed umówionym terminem przygotowujemy naszego czworonożnego pacjenta, zlecając niezbędne badania laboratoryjne, potwierdzające jego dobry stan zdrowia i możliwość przyjęcia znieczulenia. Dodatkowo wykonujemy zdjęcia RTG, które pomagają nam potwierdzić konieczność usunięcia poszczególnych zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, usunięcie kamienia z płytki nazębnej psa lub kota przebiega u nas sprawnie i bezproblemowo. 

Profesjonalny dentysta dla zwierząt

Nasza klinika weterynaryjna (Warszawa) skupia się na dbaniu o każdego pacjenta. Podczas całego zabiegu nad jego zdrowiem czuwa również anestezjolog, który monitoruje na bieżąco poszczególne funkcje życiowe. Możesz mieć pewność, że zapisując do nas swojego zwierzaka, zapewnisz mu najlepszą opiekę, na jaką zasługuje.