Paszporty dla zwierząt w Warszawie

Co to w ogóle jest?

W obecnej chwili coraz bardziej rozpowszechnione jest chipowanie zwierząt. Chip to małe urządzenie elektroniczne, które wszczepiane jest pod skórę zwierzęcia. Lekarz weterynarii wszczepia chip za pomocą specjalnego podajnika, który wygląda jak strzykawka z igłą. Chip wszczepiany jest pod skórę między łopatkami zwierzęcia, lub w połowie szyi po lewej stronie.

Po wszczepieniu chipa lekarz weterynarii sprawdza specjalnym czytnikiem numer wszczepionego chipa. Pamiętaj, żeby nie zgubić numeru wszczepionego chipa!!!

Po wykonanej procedurze dane właściciela z przypisanym numerem chipa wprowadzane są do międzynarodowej bazy danych.

Paszport weterynaryjny w Warszawie

Na codzień:

Kiedy zwierzak się zgubi najczęściej trafia do schroniska, lub doprowadzany jest do jakiegoś zakładu leczniczego. Wówczas lekarz weterynarii, lub pracownik schroniska sprawdza numer chipu psa. Po numerze chipa można znaleźć w bazie danych, w Internecie numer telefonu do właściciela.

W podróży:

Oprócz obawy przed zgubieniem naszego pupila do chipowania zachęcać nas też powinny podróże. Jeżeli chcemy przemieszczać się ze zwierzakiem po terenie Unii Europejskiej przepisy są ujednolicone. Zwierzę powinno być zachipowane i posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Dodatkowo powinno być zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Szczepienie ważne do wyjazdu jest tylko wówczas, jeżeli zostało wykonane u zwierzęcia oznakowanego, to jest takiego, które posiada już wszczepiony mikrochip i posiadamy potwierdzenie wykonania tej usługi. Od momentu szczepienia przeciwko wścieklizny do możliwości wyjazdu z psem musi minąć co najmniej 21 dni.

Radzimy udać się do przychodni Wetmedic i zasięgnąć rady dużo wcześniej przed planowaną podróżą, tak, aby uniknąć przykrych rozczarowań.

Jeżeli chodzi o podróże poza kraje Unii Europejskiej niestety przepisy są bardzo różne. Potrafią się one także zmieniać. Dlatego zwykle w takich sytuacjach radzimy skontaktować się z ambasadą kraju do którego się wybieramy i poprosić o konkretne wytyczne.

Jeżeli są jakieś wątpliwości zawsze w przychodni Wetmedic pomagamy naszych klientom sprawdzić wszystkie przepisy, lub kontaktujemy się sami z odpowiednimi urzędami.

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online:

Paszporty dla zwierząt Warszawa

W dzisiejszych czasach zwierzęta domowe stały się pełnoprawnymi członkami rodzin, towarzysząc nam niemal w każdej sferze życia. Wraz z tą coraz głębszą więzią, rośnie również liczba podróży, w które chcesz zabierać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Dlatego paszport zwierzęcia domowego staje się niezbędnym dokumentem, ułatwiającym podróżowanie z pupilem. W naszej przychodni weterynaryjnej wystawiamy obowiązujące paszporty dla zwierząt (Warszawa). Przyjdź na wizytę, podczas której wszczepimy podskórny chip z najważniejszymi danymi.

Wystawiamy paszport zwierzęcia domowego

Paszport zwierzęcia domowego to oficjalny dokument zawierający wszelkie niezbędne informacje o twoim pupilu. Podobnie jak w przypadku ludzkich paszportów, również ten dokument zawiera dane identyfikacyjne takie jak, chociażby imię i nazwisko właściciela, miejsce zamieszkania, oraz ważne informacje medyczne o zwierzęciu, czyli szczepienia czy ewentualne przeciwwskazania do podróży.

Poproś o paszport dla zwierzaka

Paszport dla zwierzaka to nic innego jak papierowy dokument, dzięki któremu bez problemu będziesz mógł zabrać swojego przyjaciela poza granicę kraju. Nasz weterynarz (Warszawa) może wystawić stosowny wpis podczas każdej wizyty. Pamiętaj o tym nawet w trakcie rutynowych kontroli, by nie martwić się formalnościami tuż przed samymi wakacjami lub innym wyjazdem. Jednocześnie podczas wizyty warto zadbać o wszczepienie czipa zwierzęciu, co pomoże w jego ewentualnej identyfikacji na wypadek zaginięcia.

Paszport weterynaryjny – dokument potrzebny podczas podróży

Istotnym elementem paszportu jest sekcja dotycząca szczepień. W wielu państwach podróż z psem czy kotem bez aktualnych szczepień może być utrudniona lub wręcz niemożliwa. Posiadanie zaktualizowanego paszportu zwierzęcia to gwarancja, że twój pupil jest chroniony przed chorobami zakaźnymi, a także umożliwia łatwiejsze przekraczanie granic. Co więcej, aspektem, który czyni paszport zwierzęcia domowego niezastąpionym dokumentem, jest także skrupulatne opisanie zwierzęcia. Paszport weterynaryjny wystawiany przez naszych weterynarzy zawiera informacje o rasie, kolorze sierści, znakach szczególnych oraz wszelkich innych charakterystycznych cechach, które pomogą w błyskawicznej identyfikacji zwierzęcia. W sytuacji zaginięcia czy ucieczki, posiadanie tego dokumentu może znacznie przyspieszyć proces odnalezienia twojego psa lub kota. Poproś o paszport dla zwierzęcia domowego podczas najbliższej wizyty w naszej lecznicy!