Badania laboratoryjne zwierząt w Warszawie

Badania laboratoryjne psa i kota możecie wykonać Państwo w przychodni Wetmedic w Warszawie każdego dnia, siedem dni w tygodni. Współpracujemy z kilkoma polskimi i zagranicznymi laboratoriami. Wyniki otrzymujemy w ciągu kilku godzin. Na życzenie klienta wyniki przesyłamy mailem, można je także odebrać w naszej recepcji.

Przypominamy, że przed planowanym badaniem krwi zwierzak nie powinien być karmiony przynajmniej 8 godzin.

 

Badania laboratoryjne zwierząt – badanie krwi

 • morfologię krwi
 • oznaczenia wątrobowe Aspat, Alat, AP
 • glukoza
 • oznaczenia nerkowe kreatynina, mocznik, białko całkowite
 • jonogramy
 • badania hormonalne, np. tarczycowe
 • diagnostyka zespołu Cushinga
 • profile anemiczne
 • profile chorób podróżnych
 • oznaczanie czynników krzepnięcia (koagulogramy)
 • oznaczanie grup krwi
 • badania serologiczne- choroby zakaźne
 • choroby genetyczne
 • badania metodą PCR
 • badania immunologiczne- status immunologiczny
 • badania poziomu leków
 • testy alergiczne, oraz wiele innych.

Badania laboratoryjne zwierząt – Badania moczu

Badania moczu wykonujemy na miejscu lub wysyłamy do laboratorium. Badanie moczu zwierząt najlepiej wykonać na świeżej próbce pobranego moczu. Jeżeli nie mamy możliwości dostarczenia do przychodni świeżego moczu pobraną próbkę należy przechowywać w lodówce, jednak mocz przechowywany w lodówce powinien zostać zbadany maksymalnie po 6 godzinach, dlatego im szybciej dostarczysz nam pobrany mocz, tym lepiej. Mocz pobieramy do specjalnego pojemnika zakupionego w aptece, takiego jak do pobierania moczu u ludzi. Badanie moczu należy wykonywać zwierzakowi przynajmniej raz do roku.

Badanie weterynaryjne zwierząt – Badania kału

Badania kału wykonujemy na miejscu, lub wysyłamy do laboratorium. Najczęściej wykonywanym badaniem kału u zwierząt jest badanie parazytologiczne. Próbki kału należy zbierać do badania z 3 dni z rzędu, dlatego najlepiej jeśli pomiędzy pobraniami zebrane próbki przechowujemy w lodówce (w woreczkach foliowych). Podpisane próbki kału z 3 dni przynosimy podpisane do przychodni. Próbki kału należy zbierać do zakupionych w tym celu w aptece pojemników.

Badanie laboratoryjne psa i kota – Badania mikroskopowe

Mikroskop jest często niedocenianym narzędziem diagnostycznym. W przebiegu wielu chorób dermatologicznych obejrzenie pod mikroskopem odcisku ze zmiany skórnej zwierzęcia może być nieocenioną pomocą w postawieniu właściwego rozpoznania. Mikroskop jest nieodzownym narzędziem pracy także w przypadku pasożytów, które znajdują się we krwi zwierzaka, ale także na jego skórze, czy w jego kale.

Badania bakteriologiczne, badania mikologiczne

Badania tego typu najczęściej wykorzystywane są przez lekarza weterynarii w celu znalezienia konkretnej przyczyny procesu chorobowego zwierzęcia. Dzieje się tak np. w przypadku zapaleń pęcherza moczowego, kiedy należy wykonać posiew moczu, lub w przypadku zapalenia skóry, kiedy także otrzymanie antybiogramu może okazać się pomocne. Na wyniki tych badań trzeba zaczekać nieco dłużej, zazwyczaj od tygodnia nawet do trzech.

Badania histopatologiczne zwierząt

Badania histopatologiczne przeprowadzane są na szczęście coraz częściej u zwierząt. Badania możemy zastosować zarówno do przebadania usuniętego chirurgicznie narządu, jego części, a także po przeprowadzonej biopsji, czyli po pobraniu próbki chorobowo zmienionego narządu, lub zmiany. To dzięki badaniu histopatologicznemu możemy rozróżnić nowotworowe zmiany łagodne od złośliwych i w razie czego zastosować odpowiednie leczenie. Na wynik badania histopatologicznego należy poczekać około 10 dni.

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online:

Badania laboratoryjne zwierząt Warszawa

Odpowiednia dbałość o zwierzęta domowe zapewnia im zarówno zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Jednym z kluczowych elementów diagnostycznych, który pozwala nam sprawdzić stan twojego pupila, są badania laboratoryjne zwierząt (Warszawa). Szczegółowy obraz w postaci wyników poszczególnych parametrów psa, czy kota pozwala nam na szybkie postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia lub środków zapobiegawczych. Odwiedź naszą lecznicę i skorzystaj z pomocy naszych doświadczonych specjalistów.

Wykonujemy kompleksowe badania laboratoryjne zwierząt Warszawa

Zastanawiasz się, czy warto wykonać kompleksowe badania laboratoryjne zwierząt (Warszawa)? Dzięki zleceniu odpowiednich pomiarów możemy wykryć ewentualne stany zapalne, dysfunkcje poszczególnych narządów wewnętrznych, czy inne choroby, które ciężko wykryć jedynie w badaniu palpacyjnym. Wykonanie badań laboratoryjnych pozwala nam szybko zdiagnozować problem i włączyć właściwe leczenie. Poszczególne badania krwi zwierzęcia, obejmują:

– podstawową morfologię,
– próby wątrobowe,
– profile chorób podróżnych,
– choroby genetyczne,
– testy alergiczne.

Jesteśmy w stanie określić wiele dodatkowych parametrów, które niezbędne są do oceny stanu psa lub kota przed planowanym zabiegiem, lub sprawdzenia skuteczności podawanych dotychczas leków.

Dodatkowe badania laboratoryjne, które warto wykonać

Nasza placówka skupia się na kompleksowej obsłudze naszych czworonożnych pacjentów. To właśnie dlatego oprócz badań krwi oferujemy badania moczu oraz kału. Warto zaznaczyć, że istotna w leczeniu zwierzęcych pacjentów i utrzymywaniu ich dobrostanu, fundamentalna jest profilaktyka. Dlatego też zalecamy, aby badania laboratoryjne w naszej lecznicy wykonywać raz w roku, w celu monitorowania stanu psa, czy kota. Z całą pewnością pomoże nam to wykryć odpowiednio wcześniej wszelkie nieprawidłowości i wprowadzić właściwy rodzaj terapii.

Skuteczne badania laboratoryjne w naszej lecznicy

Każdy dobry weterynarz (Warszawa) pracujący w naszej przychodni doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromnym stresem dla zwierzęcia jest zarówno wizyta, jak i przeprowadzane badania. Naszym celem jest zapewnienie maksymalnego komfortu wszystkim zwierzętom, które odwiedzają naszą placówkę, dlatego podchodzimy do nich z należytą rozwagą, szacunkiem i troską. Zapewnij swojemu zwierzęciu dobre samopoczucie, przyprowadzając go na badania kontrolne.