Medycyna regeneracyjna weterynaryjna w Warszawie

W naszej przychodni stosujemy dwie metody stosowane w medycynie regeneracyjnej Orthokine Vet Irap oraz PRP (osocze bogatopłytkowe).

Orthokine Vet Irap

polega na podaniu pacjentowi mieszaniny autologicznych białek surowicy wytworzonych z jego własnej krwi. Zabieg zakłóca procesy powstawania zapalenia za pomocą cytokin i czynników wzrostu otrzymanych z krwi pacjenta. Jedną z najsilniejszych cytokin jest antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra). Odpowiednia dawka IL-1Ra konkurencyjnie hamuje interleukinę-1 (IL-1), która jest jednym z głównych mediatorów zapalenia i jest odpowiedzialna za degenerację chrząstki stawowej. Terapia obejmuje 3-4 podania autologicznej kondycjonowanej surowicy w dotknięte procesem patologicznym miejsce.

Wstrzyknięcia stosuje się co 7-10 dni. Początkowe efekty zwykle uzyskuje się po pierwszym podaniu, pełen efekt kliniczny, przeciwbólowy rozwija się po ok. 2-3 tygodniach po ostatnim podaniu i utrzymuje się ok. 2 lat.

Wskazania:

 • Zapalenie i/lub zwyrodnienie stawów (kwalifikuje się każdy staw w organizmie, szczególnie biodrowe, łokciowe, kolanowe, barkowe oraz stawy kręgosłupa)
 • Dysplazja stawów biodrowych
 • Dysplazja stawów łokciowych
 • Zwyrodnienie kręgosłupa
 • Inkongruencja w stawie łokciowym
 • Leczenie pooperacyjne w przypadkach zabiegów chirurgicznych dotyczących stawów, jako terapia regeneracyjna i przeciwbólowa np. rekonstrukcja więzadła krzyżowego kolana,
 • Przewlekłe zapalenie stawów, często gdy kwas hialuronowy i/lub kortykosteroidy, oraz inne metody nie przynoszą satysfakcjonujących efektów
 • Ostre zapalenie stawów z wysiękiem stawowym
 • Uszkodzenia ścięgien (ostre/przewlekłe)
 • Zapalenie nerwów rdzeniowych, także przy zwyrodnieniu kręgosłupa

PRP tzw. osocze bogatopłytkowe

to koncentrat autologicznych (własnych) płytek krwi pacjenta bogatych w czynniki wzrostu. Płytki krwi (trombocyty) biorą udział w krzepnięciu krwi, dlatego w procesie gojenia uwalniają ogromną ilość czynników wzrostu. Czynniki wzrostu stymulują namnażanie komórek i regenerację, dlatego znacznie przyspiesza to proces gojenia i odbudowę tkanek. Płytki krwi pochodzą z krwi własnej pacjenta, co oznacza, że najpierw pobieramy krew od pacjenta, następnie wirujemy ją w specjalnym aparacie a następnie wstrzykujemy z powrotem, jednak tylko jej odpowiednia warstwę. Pozyskane osocze bogatopłytkowe (PRP) wstrzykiwane jest w pożądane miejsce.

Wskazania:

 • trudno gojące się rany
 • brak zrostu w złamaniach
 • dysplazja stawów biodrowych
 • choroby stawów

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online:

Innowacyjna medycyna regeneracyjna – weterynaria Warszawa

Medycyna regeneracyjna (weterynaria Warszawa) to dziedzina weterynarii, która zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik w celu wspierania procesów regeneracyjnych oraz leczenia różnorodnych schorzeń u zwierząt. W naszej lecznicy oferujemy kompleksowe usługi z zakresu medycyny regeneracyjnej, które pozwalają na skuteczne wsparcie zdrowia i dobrostanu zwierząt. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą.

Skuteczna weterynaria w Warszawie – medycyna regeneracyjna i jej zalety

Nasza renomowana klinika dla zwierząt Warszawa wykorzystuje najnowsze sposoby leczenia, aby zapewnić naszym pacjentom innowacyjne i skuteczne metody terapii regeneracyjnej. Dzięki temu możemy pomóc w leczeniu różnorodnych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, dermatologicznych oraz innych problemów zdrowotnych, które wpływają na jakość życia poszczególnych ras zwierząt. Jeśli zauważyłeś u swojego pupila jakiekolwiek problemu zdrowotne, zapisz się do nas na konsultację.

Medycyna regeneracyjna – wszystko, co musisz wiedzieć

Jako wykwalifikowany zespół lekarzy weterynarii podczas pracy z pacjentem stosujemy innowacyjne metody leczenia. W wybranych przypadkach wykorzystujemy komórki macierzyste oraz inne komórki regeneracyjne do stymulacji procesów naprawczych w organizmie zwierzęcia. Terapia komórkowa może być skuteczną metodą leczenia urazów, chorób degeneracyjnych oraz zaburzeń układu immunologicznego. Co więcej, proponujemy również terapię osoczem. Osocze bogatopłytkowe to naturalny preparat zawierający skoncentrowane płytki krwi, które stymulują procesy regeneracyjne i leczenia tkanek uszkodzonych. Terapia PRP może być skuteczną metodą leczenia urazów ortopedycznych, artrozy, a także problemów skórnych i dermatologicznych.

Współczesna medycyna regeneracyjna – profesjonalna lecznica weterynaryjna w Warszawie

Oprócz wymienionych metod oferujemy także inne zaawansowane techniki terapeutyczne, metody diagnozowania i leczenia, które mogą być skuteczną pomocą w kuracji różnorodnych schorzeń u zwierząt. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług medycyny regeneracyjnej i doświadczenia innowacyjnych metod leczenia, które mogą przyczynić się do poprawy zdrowia i jakości życia twojego pupila. Zachęcamy również do zapoznania się z całą proponowaną ofertą naszej lecznicy. Zależy nam na zdrowiu twojego zwierzaka, dlatego zadzwoń i zarezerwuj dogodny dla ciebie termin już dziś.