Rentgen dla zwierząt w Warszawie

Rentgen psa i kota od roku 2013 w przychodni Wetmedic przeprowadzamy za pomocą bezpośredniego aparatu cyfrowego. Dzięki tej inwestycji wykonanie zdjęcia rentgenowskiego odbywa się szybko, a jakość zdjęć jest nieporównywalnie lepsza.

Wynik badania rentgenowskiego zwierzęcia

Wynik badania otrzymujecie Państwo na płycie CD, którą można odtwarzać na każdym komputerze. Badania przeprowadzamy 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia przychodni Wetmedic.

Rentgen psa i kota pozwala na ocenę właściwie każdego narządu ciała.
Oczywiście jego pomoc jest absolutnie nieodzowna w przypadku urazów i złamań kości. Zalecamy wykonanie zdjęcia RTG nawet przy wydawałoby się błahym urazie kończyn. Bardzo często po wykonaniu zdjęcia okazuje się, że uraz jest dużo poważniejszy niż początkowo sądziliśmy.

Badanie rentgenowskie zwierząt w kierunku dysplazji stawów biodrowych

W wieku 4-6 miesięcy życia u piesków, które będą w dorosłości ważyły około 20 kg i więcej polecamy wykonanie badania rentgenowskiego stawów biodrowych wraz z konsultacją ortopedyczną.

Dzięki temu badaniu możemy modelować rozwój stawów malucha i zapewnić mu udane życie. Dlaczego badania rentgenowskie są tak ważne?

  • Badania rentgenowskie kręgosłupa – dzięki temu badaniu możemy ocenić stan poszczególnych kręgów, rozpoznać obecny proces zwyrodnieniowy.
  • Rentgen jamy brzusznej jest bardzo dobrą metodą obrazowania narządów wewnętrznych. Nieocenione w przypadku kamicy pęcherza moczowego, ciał obcych w jelitach. Możemy ocenić rozmiar narządów, ich ułożenie w jamie brzusznej.
  • Rentgen klatki piersiowej może nam dostarczyć wielu informacji dotyczących stanu mięśnia sercowego zwierzaka. Możemy ocenić jego wielkość, ułożenie w klatce piersiowej. Możemy ocenić także płaty płucne, ich powietrzność.

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online: