Badania rentgenowskie

Rentgen psa i kota od roku 2013 w przychodni Wetmedic przeprowadzamy za pomocą bezpośredniego aparatu cyfrowego. Dzięki tej inwestycji wykonanie zdjęcia rentgenowskiego odbywa się szybko, a jakość zdjęć jest nieporównywalnie lepsza.

Wynik badania rentgenowskiego

Wynik badania otrzymujecie Państwo na płycie CD, którą można odtwarzać na każdym komputerze. Badania przeprowadzamy 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia przychodni Wetmedic.

Rentgen psa i kota pozwala na ocenę właściwie każdego narządu ciała.
Oczywiście jego pomoc jest absolutnie nieodzowna w przypadku urazów i złamań kości. Zalecamy wykonanie zdjęcia RTG nawet przy wydawałoby się błahym urazie kończyn. Bardzo często po wykonaniu zdjęcia okazuje się, że uraz jest dużo poważniejszy niż początkowo sądziliśmy.

Badanie rentgenowskie w kierunku dysplazji stawów biodrowych

W wieku 4-6 miesięcy życia u piesków, które będą w dorosłości ważyły około 20 kg i więcej polecamy wykonanie badania rentgenowskiego stawów biodrowych wraz z konsultacją ortopedyczną.

Dzięki temu badaniu możemy modelować rozwój stawów malucha i zapewnić mu udane życie. Dlaczego badania rentgenowskie są tak ważne?

  • Badania rentgenowskie kręgosłupa – dzięki temu badaniu możemy ocenić stan poszczególnych kręgów, rozpoznać obecny proces zwyrodnieniowy.
  • Rentgen jamy brzusznej jest bardzo dobrą metodą obrazowania narządów wewnętrznych. Nieocenione w przypadku kamicy pęcherza moczowego, ciał obcych w jelitach. Możemy ocenić rozmiar narządów, ich ułożenie w jamie brzusznej.
  • Rentgen klatki piersiowej może nam dostarczyć wielu informacji dotyczących stanu mięśnia sercowego zwierzaka. Możemy ocenić jego wielkość, ułożenie w klatce piersiowej. Możemy ocenić także płaty płucne, ich powietrzność.

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online: