Rentgen dla zwierząt w Warszawie

Rentgen psa i kota od roku 2013 w przychodni Wetmedic przeprowadzamy za pomocą bezpośredniego aparatu cyfrowego. Dzięki tej inwestycji wykonanie zdjęcia rentgenowskiego odbywa się szybko, a jakość zdjęć jest nieporównywalnie lepsza.

Wynik badania rentgenowskiego zwierzęcia

Wynik badania otrzymujecie Państwo na płycie CD, którą można odtwarzać na każdym komputerze. Badania przeprowadzamy 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia przychodni Wetmedic.

Rentgen psa i kota pozwala na ocenę właściwie każdego narządu ciała.
Oczywiście jego pomoc jest absolutnie nieodzowna w przypadku urazów i złamań kości. Zalecamy wykonanie zdjęcia RTG nawet przy wydawałoby się błahym urazie kończyn. Bardzo często po wykonaniu zdjęcia okazuje się, że uraz jest dużo poważniejszy niż początkowo sądziliśmy.

Badanie rentgenowskie zwierząt w kierunku dysplazji stawów biodrowych

W wieku 4-6 miesięcy życia u piesków, które będą w dorosłości ważyły około 20 kg i więcej polecamy wykonanie badania rentgenowskiego stawów biodrowych wraz z konsultacją ortopedyczną.

Dzięki temu badaniu możemy modelować rozwój stawów malucha i zapewnić mu udane życie. Dlaczego badania rentgenowskie są tak ważne?

  • Badania rentgenowskie kręgosłupa – dzięki temu badaniu możemy ocenić stan poszczególnych kręgów, rozpoznać obecny proces zwyrodnieniowy.
  • Rentgen jamy brzusznej jest bardzo dobrą metodą obrazowania narządów wewnętrznych. Nieocenione w przypadku kamicy pęcherza moczowego, ciał obcych w jelitach. Możemy ocenić rozmiar narządów, ich ułożenie w jamie brzusznej.
  • Rentgen klatki piersiowej może nam dostarczyć wielu informacji dotyczących stanu mięśnia sercowego zwierzaka. Możemy ocenić jego wielkość, ułożenie w klatce piersiowej. Możemy ocenić także płaty płucne, ich powietrzność.

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online:

Diagnostyka psów i kotów – rentgen dla zwierząt Warszawa

Leczenie psów i kotów obejmuje nie tylko wdrażanie właściwych medykamentów. W celu dokładnego rozpoznania poszczególnych dolegliwości niezwykle często potrzebne jest wykonanie diagnostyki obrazowej. W naszej lecznicy weterynaryjnej posiadamy rentgen dla zwierząt (Warszawa), który pozwala nam natychmiast ocenić stan czworonożnego pacjenta i podjąć odpowiednie działania. Jeśli twój pupil potrzebuje pomocy, zgłoś się do naszego wykwalifikowanego zespołu.

Wykonujemy RTG zwierząt Warszawa

RTG zwierząt (Warszawa), to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi obrazujących stan pacjenta. Dzięki niemu możemy na miejscu potwierdzić:

– naruszenie stawów i kości (w tym złamania, skręcenia, pęknięcia),
– połknięcie ciała obcego – niezwykle często zdarza się, że do naszej lecznicy trafiają psy oraz koty, które podczas spacerów zjadły ciało obce, które powoduje ostre dolegliwości. RTG umożliwi nam zlokalizowanie elementu, co jest niezbędne do podjęcia decyzji i o sposobie jego usunięcia,
– zmiany w obrębie klatki piersiowej,
– zwyrodnienia kręgosłupa.

Badanie rentgenowskie pomaga nam również w zobrazowaniu postępów wprowadzonego leczenia, czy rehabilitacji. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku przebytych złamań, czy problemów z kręgosłupem.

Najlepszy weterynarz – prześwietlenie Warszawa

Każde badanie w naszej lecznicy wykonuje doświadczony weterynarz. Prześwietlenie (Warszawa) to bezinwazyjne badanie, które wykonujemy przez 7 dni w tygodniu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu diagnostycznego jesteśmy w stanie uzyskać wysokiej jakości obraz niemal natychmiastowo. To pozwala nam na leczenie zwierząt, które potrzebują bezzwłocznej interwencji chirurgicznej, jak i tych, które zmagają się z przewlekłymi stanami bólowymi i różnymi dolegliwościami, które negatywnie wpływają na ich kondycję fizyczną. Nasza przychodnia weterynaryjna (Warszawa) nastawiona jest na pomoc i zapewnienie odpowiedniej opieki wszystkim zwierzętom domowym.

Profesjonalny rentgen zwierząt Warszawa

Rentgen zwierząt (Warszawa) nie wymaga wcześniejszego przygotowania pacjenta, jak to ma miejsce w przypadku badań laboratoryjnych. Cały proces obrazowania trwa zaledwie kilka minut, co mocno skraca nie tylko czas postawienia diagnozy, ale również ogranicza stres u twojego pupila. Masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia twojego zwierzęcia? Zadzwoń do nas i umów się na konsultację, podczas której podejmiemy odpowiednie działania.