Rehabilitacja zwierząt w Warszawie

Rehabilitacja zwierząt jest nieodzownym składnikiem zabiegów chirurgicznych w Wetmedic na Saskiej Kępie w Warszawie.

Fizykoterapia jest to terapeutyczne działanie czynnikiem fizycznym. W skład fizykoterapii wchodzą:

Rehabilitacja dla zwierząt – Leseroterapia

jest to wykorzystywanie działania fali elektromagnetycznej o niskiej mocy z zakresu czerwieni i podczerwieni. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Konieczne jest powtarzanie zabiegów, aby były one skuteczne należy umawiać się na tzw serie. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, działa regenerująco na tkanki.

Rehabilitacja psa i kota obejmuje trzy obszary działania:

  • fizykoterpia
  • kinezyterpia
  • masaż

Rehabilitacja zwierząt – Fizykoterapia

jest to terapeutyczne działanie czynnikiem fizycznym. W skład fizykoterapii wchodzą: Leseroterapia jest to wykorzystywanie działania fali elektromagnetycznej o niskiej mocy z zakresu czerwieni i podczerwieni. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Konieczne jest powtarzanie zabiegów, aby były one skuteczne należy umawiać się na tzw serie. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, działa regenerująco na tkanki.

Sonoterapia

jest to terapeutyczne wykorzystywanie ultradźwięków. Fala dźwiękowa może głęboko penetrować tkanki, wytwarzając w nich ciepło, powodując drgania. Zabieg ma działanie przeciwbólowy, regeneracyjny, a także rozluźniający. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku przykurczów, zrostów. Dzięki zabiegowi sonoterapii, wykorzystując właściwości ultradźwięków możemy umożliwić przenikanie leków (np. maści) dokładnie do miejsca chorobowo zmienionego. Zabieg taki nazywa się fonoforezą. Do zabiegu sonoterapii konieczne jest wygolenie okolicy zabiegowej.

Magnetoterapia

jest to działanie polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Zabieg może być stosowany bardzo szybko po odbytych zabiegach operacyjnych. Penetruje przez wszelkie bariery, takie jak gips, opatrunek. Nie wytwarza ciepła. Zabieg przyspiesza zrosty kostne, odżywia i regeneruje tkanki, a także zmniejsza obrzęki.

Elektroterapia

są to przezskórne prądy TENS posiadające silne działanie przeciwbólowe. Bardzo często wykorzystywane są jako alternatywa leczenia farmakologicznego w epizodach bólowych.

Termoterapia

są to okłady ciepłe i zimne. Ciepło jest często wykorzystywane jako przygotowanie tkanek do wysiłku, a także przed planowanym masażem. Powoduje rozszerzenie naczyń, uelastycznia tkanki, poprawia krążenie. Zimno jest to działanie silne przeciwbólowe, przeciwzapalne, oraz przeciw obrzękowe.

Kinezyteria

jest to tzw. leczenie poprzez ruch.
Obejmuje różnego rodzaju ćwiczenia ruchowe, które można zastosować w przebiegu procesów chorobowych. Ćwiczenia mogą być wykonywane przez fizjoterapeutę- ćwiczenia bierne, np. w przypadku zwierząt z porażonymi kończynami.
Mogą być aktywne- wzmacniające mięśnie, poprawiające równowagę, koordynację- u zwierząt z niedowładami, problemami z chodem. Po zabiegach operacyjnych, np. osteosyntezach ćwiczenia zapewniają ruchomość stawów, wspomagają procesy regeneracyjne.

Ćwiczenia są także wykorzystywane jako element walki z nadwagą. Stosowanie ich może także być działaniem profilaktycznym- u zwierząt młodych z wcześnie wykrytą dysplazją mogą zwiększyć wytrzymałość mięśniową często zapobiegając zabiegom chirurgicznym. Często są także częścią planu treningowego u psów sportowych. W trakcie kinezy wykorzystywane są różnego rodzaju pomoce, tj. piłki, równoważnie, taśmy itd.

Masaż

jest to działanie manualne fizjoterapeuty W weterynarii stosowane są różne formy masażu: masaż rozluźniający – ma na celu zmniejszenie napięcia tkanek, które zwiększa się z związku z procesem patologicznym masaż pobudzający – ma na celu zwiększenie napięcia w tkankach nadmiernie rozluźnionych masaż rozgrzewający – jest często wstępem do zajęć manualnych.

Ma na celu rozgrzanie tkanek i przygotowanie ich do dalszej terapii masaż regenerujący – zazwyczaj stosowany u zwierząt sportowców po przeprowadzonym treningu drenaż limfatyczny – manualna próba zwiększenia i poprawienia krążenia w naczyniach limfatycznych, dzięki czemu zmniejszają się obrzęki Terapia manualna – bardzo skuteczna forma terapii przywracająca ruchomość stawów i tkanek, a także zwiększaniu zakresu ich ruchomości. Elementami terapii manualnej jest także terapia powięziowa, oraz masaż funkcyjny, które oddziałują zarówno na tkanki twarde, jak i miękkie.

Rezerwacja wizyty

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem: +48 510 610 109,
albo korzystając z naszego systemu rezerwacji online: